BATMAN ÇÖZÜM AKADEMİ OKULLARI
(0488) 212 90 00

Hakkımızda

Yaşadığımız dünyada değişim baş döndürücü bir hıza ulaşmış durumda. Mekanize ve iyonize bir üretim anlayışından, quant-algoritmik bir dünyaya geçiş yapıyoruz. Geleceği öngörmek ve çocuklarımızı kendi yaşayacakları zamana göre hazırlamak, eğitimin en öncelikli odağı hâline gelmiştir.

Çözüm Akademi Okulları, bu gerçekten hareketle eğitime yeni bir soluk getirme iddiasıyla, tamamen bize özgü bir model ve bütüncül bir eğitim yaklaşımı sunuyor. TUBA (Terbiye, Uzgörü, Bilişim ve Akademi) adını verdiğimiz eğitim modeli, Akademi Okullarının eğitim önceliklerine atıf yapan bir kısaltmadır. Bunun anlamı; kariyer sahibi olmakla iyi insan olmayı (terbiye), yaşadığı an ile geleceği iç içe yorumlayıp hayata doğru açıdan bakmayı (uzgörü), bilgiyi ezberleyen değil, bildiği ile işlem de yapabilmeyi (bilişim), hayatın tadını çıkarırken akademik açıdan da başarılı (akademi) olmayı eş zamanlı gerçekleştiren bireyler yetiştirmektir.

Akademi Okulları teori ve uygulama dengesini gözetiyor. Özellikle robotik, kodlama, nano-teknoloji, biyokimya, genetik, vb. alanlarda temel eğitimleri, STEAM alanlarına yönelik disiplinler arası becerileri öğrencilerine kazandırmaya özen gösteriyor.

Yabancı dil eğitiminde uluslararası akreditasyonu olan bir program uyguluyor. Öğrencilerinin dünyanın herhangi bir ülkesinde üniversiteyi İngilizce okuyabilecek yeterlilik düzeyine ulaşmalarını hedefliyor.

Çözüm Akademi Okulları, okuldaki canlı cansız her unsuru öğrencilerin etkileşime girebileceği bir öğrenme ekosistemi olarak tasarlıyor. Bu ekosistem doğuştan gelen merak ile bezenmiş, inovasyon fikri ve teknoloji ile destekleniyor ve pedagoji odaklı bir eğitim felsefesine yaslanıyor.

Amaç, sizlerin Akademi Okullarını gönül rahatlığıyla benimsemenizi ve “Bizim Okul” demenizi sağlamak. Bu yolculukta ‘Bizim Okul’un aile fertleri olan siz öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilerimize başarılar diliyor ve saygılar sunuyorum.

Batman Çözüm
Akademi Okulları

İLETİŞİM

Gültepe Mah. TOKİ 1 4329 Sk. No:25 Merkez / Batman
info@batmancozum.com
(0488) 212 90 00
Biz Sizi Arayalım
© 2018 Batman Çözüm Akademi Okulları
(0488) 212 90 00
info@batmancozum.com